Informowaliśmy Was już o tym, że automat, w którym można kupić między innymi jointa stanął w Wągrowcu. Okazuje się, że to nie jedyne miasto w Wielkopolsce, w którym pojawiła się taka maszyna. Czy produkty w automatach są legalne? Czy grozi nam coś za ich kupno? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że w jednym z wągrowieckich marketów pojawił się automat, w którym można kupić między innymi jointa. Mieszkańcy miasta byli w szoku. Obawiali się, że dostęp do marihuany będą mieli wszyscy, również niepełnoletni. Co ciekawe, w maszynie są nie tylko jointy, ale także inne produkty takie jak susz konopny czy kosmetyki z wyciągiem z konopii. Niedawno automaty pojawiły się w kolejnych lokalizacjach. Maszyny stanęły chociażby w Pile, Chodzieży czy Trzciance. Okazuje się jednak, że produkty są legalne. Dlaczego? Ponieważ posiadają one maksymalnie 0,2% psychoaktywnej substancji THC.

Sprawa ta bardzo zainteresowała nie tylko mieszkańców, ale też policję. Funkcjonariusze ustalili jednak, że właściciel automatu działa w stu procentach legalnie, a produkty wytwarzane są z innej konopi niż indyjska. Mundurowi przyznają, że sam fakt kupienia jointa w automacie jest legalny. Jednak jest mały haczyk. Jeżeli policja znajdzie u nas jointa, może go zabezpieczyć i wysłać do laboratorium, by sprawdzić czy susz nie przekracza dopuszczalnych norm THC. Jeżeli tak się stanie, możemy stanąć przed sądem za posiadanie substancji psychoaktywnych.

Autor: UnsplashJoint / zdjęcie ilustracyjne

źródło:Radio ESKA Poznań

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com