Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, a także jazda pod wpływem alkoholu. To główne przyczyny wypadków i ludzkich tragedii na drogach. Cały czas to akcentujemy, a jednak nadal bywają osoby, które są przekonane, że ich takie sytuacje nie spotkają.

W miniony weekend na terenie naszego powiatu, policjanci drogówki zatrzymali aż trzy osoby, które w terenie zabudowanym jechały swoimi samochodami ponad 100km/h. To zdecydowanie zbyt szybko, by w przypadku zaistnienia zagrożenia właściwie zareagować i uniknąć niebezpieczeństwa. Teraz przez najbliższe trzy miesiące nie wsiadając za kierownicę będą mieli czas, by zastanowić się czy taka jazda jest opłacalna, a przede wszystkim bezpieczna.

Jeszcze większą głupotą wykazali się dwaj mężczyźni, którzy za kółko wsiedli pod wpływem alkoholu. Ci z kolei na własnej skórze przekonali się, że alkohol jednak zmniejsza koncentrację, ogranicza pole widzenia i powoduje błędną ocenę odległości. Jeden z kierujących podczas manewru cofania uderzył w inny zaparkowany pojazd, drugi zaś uderzył w drzewo. Na szczęście, pomimo skrajnej głupoty, nikt nie odniósł obrażeń. Utrata prawa jazdy, wysokie kary pieniężne i grożąca kara dwóch lat więzienia być może spowoduje bardziej trzeźwe myślenie.

W tych przypadkach, zanim doszło do ludzkiej tragedii, lekceważący przepisy ruchu drogowego zostali zatrzymani przez mundurowych. Ale policjanci nie zawsze są i będą we wszystkich miejscach, gdzie kierowcy jeżdżą bez wyobraźni. Warto zmienić niebezpieczne nawyki, zanim konsekwencje nauczą nas zdroworozsądkowej jazdy. Po raz kolejny mówimy BEZPIECZEŃSTWO NASZE I NASZYCH NAJBLIŻSZYCH W DUŻEJ MIERZE ZALEŻY OD NAS SAMYCH!

foto:kolskiefakty.pl

źródło:KPP w Kole

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com