KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY – silny mróz
Przewidywane silne mrozy zwiększają zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu. Powinniśmy dbać o swoje zdrowie a widząc osoby narażone na negatywne skutki niskich temperatur, zawiadomić odpowiednie służby.
Biuro Prognoz Meteorologicznych przewiduje temperaturę minimalną w nocy od -18°C do -14°C, zaś temperaturę maksymalną w dzień od -8°C do -5°C, a prędkość wiatru od 5 km/h do 15 km/h.
W takich warunkach należy: ubierać się ciepło i warstwowo, zabezpieczyć skórę twarzy i rąk (kremem ochronnym), przed wyjściem na mróz zjeść kaloryczny posiłek, nie spożywać alkoholu, na zimowe wycieczki nie wybierać się samotnie lub poinformować kogoś o celu wędrówki.
W związku z sytuacją KPP Koło apeluje: Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aby nie doszło do tragedii.
foto: Shutterstock
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com