I Sesja Rady Gminy Koło: Radni złożyli ślubowanie i wybrali władze
7 maja 2024 roku odbyła się I Sesja Rady Gminy Koło, podczas której nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali akty ślubowania. W skład Rady Gminy Koło wchodzą: Burdzińska Agnieszka, Dzięgielewski Daniel, Grabowska Jolanta, Janicka Daria, Kacała Piotr, Małecki Radosław, Mielczarek Wanda Teresa, Opas Małgorzata Agnieszka, Rybnik Izabela, Sikorska Justyna, Skonieczny Karol Bolesław, Stasiak Monika, Włodarczyk Władysław Stefan, Woszczyński Grzegorz, Woszczyński Roman Antoni.
Podczas sesji dokonano również wyboru najważniejszych stanowisk w gminie. To z pewnością historyczny dzień dla Gminy Koło! Mamy nowego Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Koło, a Mariusz Rybczyński rozpoczyna kolejną kadencję jako Wójt. Wybór ten nie był zaskoczeniem dla nikogo, a jedynie potwierdzeniem zaufania mieszkańców gminy dla jego dotychczasowych działań, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Gminy Koło w ostatnich latach. W swoim przemówieniu wybrany na kolejną kadencję p. Mariusz Rybczyński serdecznie podziękował wszystkim mieszkańcom za zaufanie i wyraził gotowość do dalszej ciężkiej pracy na rzecz Gminy. Podkreślił również, że sukces Gminy jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób, w tym radnych, sołtysów, pracowników Urzędu Gminy i wszystkich mieszkańców.
Przewodniczącym Rady Gminy Koło jednogłośnie wybrany został Radosław Małecki. Gratulacje nowo wybranemu Przewodniczącemu złożył m.in. ustępujący ze stanowiska Władysław Włodarczyk, który pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Koło w latach 2018-2023.
Stanowisko Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Koło objęła pani Małgorzata Opas.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowań podczas I Sesji czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Izabela Rybnik, Jolanta Grabowska i Grzegorz Woszczyński. Nowa kadencja Rady Gminy Koło rozpoczęła się pod znakiem optymizmu i chęci współpracy. Sesja obfitowała w podziękowania i wzruszające momenty. Odbyła się w uroczystej atmosferze i z całą pewnością zapoczątkowała nową kartę w historii samorządu Gminy Koło. Wszyscy radni deklarują chęć wspólnej pracy na rzecz dobra gminy i jej mieszkańców.
Wójtowi oraz nowo wybranej Radzie Gminy Koło życzymy owocnej kadencji i wszystkiego najlepszego w realizacji planów i zamierzeń!
Źródło: Kolskiefakty.pl
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com