Dobra wiadomość – nasze miasto otrzymało dofinansowanie na budowę ulicy Krokusowej i przebudowę ulicy Energetycznej.

Miasto Koło otrzymało 1.581.971,57 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę ulicy Krokusowej oraz przebudowę ulicy Energetycznej. W związku z dobrą wiadomością, wczoraj w ratuszu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem kolskiego włodarza oraz Posła na Sejm RP Leszka Galemby.
– Premier podpisał zatwierdzoną listę i mogliśmy ja otrzymać od wojewody i przywieźć jako dobrą wiadomość dla mieszkańców Koła, tak owocuje współpraca rządu i samorządu. Samorząd składa odpowiednie wnioski i otrzymuje zrównoważone dofinansowanie. Kluczem do rozwoju są inwestycje, a drogi i bezpieczeństwo mieszkańców są naszym priorytetem. Gratuluję burmistrzowi, który zabiegał o te środki, i dziś mamy pozytywny finał – podsumował poseł Galemba. Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski powiedział: W imieniu samorządu i mieszkańców chciałem podziękować Wszystkim, w tym posłowi Leszkowi Galembie, za otrzymane środki. To kolejne dofinansowanie uzyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Liczymy na następne. Pieniądze służące mieszkańcom nie mają dla mnie barw politycznych. Najważniejsze, by nasze miasto się rozwijało.
Jak czytamy na stronie rządowej, na rozwój infrastruktury drogowej w Wielkopolsce trafi z RFRD ponad 233 mln zł, które pozwolą na wybudowanie lub wyremontowanie 184 km dróg w naszym regionie – również ulic Krokusowej i Energetycznej w Kole.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i tekst „GMINA MIEJSKA KOŁO iasto Koło zabytki nao Mentor Ruto 1 Krzysztof Witkowski Masto SEJM Leszek Galemba as Menter”

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com