A takim trzeba nazwać świadome zachowania, polegające na wsiadaniu „za kółko” pod wpływem alkoholu lub innych substancji działających podobnie. Problemem w tym przypadku nie jest jednak tylko wymiar prawny, w skutek którego taki kierowca dostaje zarzuty karne i traci prawo jazdy. Prawdziwym problemem jest fakt, że rodzi to także ofiary na drodze. A w wielu sytuacjach są to osoby niewinne.

Warto przytoczyć tu tylko kilka z ostatnich zdarzeń drogowych z naszego powiatu gdzie kierowcy mający ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu doprowadzili do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Pomimo wielu naszych apeli i tak pojawiają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które w stanie upojenia alkoholowego bez żadnych oporów wsiadają za kierownicę pojazdu. Dlatego nie ma czasu na grożenie palcem. Kolska Policja w najbliższym czasie przeprowadzi intensywne działania, ukierunkowane na wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców z naszych dróg. Nie będzie taryfy ulgowej wobec tych, którzy w perfidny sposób łamią przepisy ruchu drogowego oraz prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Zero tolerancji dla takich sytuacji. Cena jest zbyt wysoka. Bronimy wartości najwyższej, jakim jest zdrowie i życie. Te z reguły nie daje drugiej szansy.

źródło:KPP w Kole