Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dniu dzisiejszym o godz. 11.00 w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego w Kole, Kamil Jaroszewski poinformował, że w sobotę 3 października br. zamierza wyruszyć sprzed Ratusza Miejskiego w Kole  w kolejną wyprawę, która będzie kontynuacją akcji  „Z pasją po zdrowie Sebastiana”. Sebastian po przeszczepie wątroby w dalszym ciągu potrzebuje środków na leczenie i rehabilitacje. Kamil w poprzedniej swojej rowerowej podróży, łączącej pasję z niesieniem pomocy Sebastianowi, przemierzył południowo – zachodnią ścianę kraju: Przemyśl – Szczecin – Świnoujście  – robiąc tym samym pętlę wokół Polski. Tym razem zamierza pokonać w jeden dzień trasę Koło – Hel, która wyniesie ok. 400 km. Trasa będzie wiodła przez: Koło – Włocławek- Toruń – Grudziądz – Gniew – Tczew-Pruszcz Gdański – Gdańsk- Sopot – Gdynia-Rumia – Reda-Puck- Władysławowo – Chałupy – Kuźnica – Jastarnia – Jurata – Hel. Przewidywany czas kręcenia to ok. 20 godzin.

Wcześniejszą akcję Kamila wsparł Urząd Miejski w Kole dobrowolnymi wpłatami pracowników. Po raz kolejny Kamil może liczyć na wsparcie pan Roberta Bagińskiego –  Prezesa Firmy Wood-Mizer Industries, który aktywnie włącza się w akcje charytatywne. Pan Robert zobowiązał się do wpłaty na konto Sebastiana 1000 zł, za przemierzoną przez Kamila trasę. Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski, który wraz z Urzędem Miasta będzie wspierał tą akcję.

Kamil Jaroszewski serdecznie podziękował firmie B.C.M. Nowatex,VEZUVIO oraz Panu Adamowi Miśkiewiczowi za ubrania, które zostały przygotowanie właśnie na tą wyprawę.

Każdy, kto chciałby jeszcze wesprzeć 12-letniego Sebastiana w jego walce z rakiem, może wpłacić dowolną sumę na konto: 18 1090 1203 0000 0001 4489 9489.

 

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl

 

 

Leave a comment