Długi weekend Boże Ciało za nami. Dla kolskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu i odwiedzających nasz region, był to pracowity okres i czas wzmożonych kontroli na drogach. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć wypadków i kolizji oraz zatrzymań nietrzeźwych kierujących.

Tradycyjnie długie weekendy zachęcają do podróżowania. Można to zauważyć w zwiększonej liczbie użytkowników dróg. Niestety mimo wielu apeli kierowanych do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa, nie obyło się bez zatrzymań osób, które rażąco łamały przepisy ruchu drogowego. Głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, przecenianie swoich umiejętności, brawura oraz wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W dniach od 10 do 14 czerwca 2020 roku na terenie powiatu kolskiego odnotowano 2 wypadki drogowe oraz 7 kolizji. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących i dwóch, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h.

Najbardziej tragicznym dniem okazał się 11 czerwca, tj. Boże Ciało, w którym zginęła jedna osoba. W miejscowości Barłogi tuż po godzinie 16:00 doszło do zderzenia Fiata 126p z motocyklem. Kierujący z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitali. Niestety 76-letnia pasażerka fiata poniosła śmierć na miejscu.

Wśród nietrzeźwych kierujących rekordzistą okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Koło, który na ulicy Stary Rynek w Kole uszkodził przydrożne słupki. W wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierujący stracili już prawa jazdy, a teraz odpowiedzą przed sądem

Foto:KPP w Kole

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com