Po premierze Zmierzchu Wenedów
Wczoraj na deskach MDK miała miejsce jesienna premiera sztuki wg scenariusza i w reżyserii Dariusza Matysiaka Zmierzch Wenedów. Dziś i jutro kolejne wystawienia. Znów mamy okazję zobaczyć wielkie widowisko, z zaangażowaniem naszych ulubionych aktorów. Grupa teatralna nie zawodzi. Podejmuje coraz to nowe wyzwania, z których wychodzi zwycięsko. Niewiele możemy powiedzieć ze względu na widzów przyszłych spektakli. Był i śmiech, i łzy. Drugich tym razem więcej. Pytanie o kondycję człowieka, i sięganie w tym celu w zamierzchłe czasy średniowiecza, może przynieść niepokojącą odpowiedź. Odkrywanie naszych prapoczątków wyzwala duże emocje i skłania do przemyśleń. Polecamy!
Spektaklem tym grupa teatralna żegna kolegę, aktora wielkich ról, śp. Grzegorza Mokrzyckiego. Swój debiut mają tancerze z zespołu MUZA. Po raz ostatni zbierane są datki na budowę pomnika-ławeczki Czesława Freudenreicha. Są też niespodzianki. Sami zobaczycie, jakie. Miłego odbioru!
Kolejne spotkanie z naszą grupą teatralną już w styczniu, tym razem w murach kolskiego klasztoru i w temacie powstania styczniowego. Zapowiada się intrygująco…
źródło:UM w Kole