Zawodnicy Oyama Karate mistrzami Polski
W dniach 22-23.04.2023 roku w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce, rozegrano XXVIII Mistrzostwa Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w Kumite. W zawodach udział wzięło blisko 300 zawodniczek i zawodników z 34 Klubów Oyama Karate oraz z 3 klubów Kyokushin Karate (IKO Nakamura, Tezuka Group, IKO Matsushima).
Dwudniowa rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie i prowadzona była na wysokim poziomie sportowym. Kolskie Oyama Karate reprezentowała wyselekcjonowana kadra Kolskiego Klubu Sportów Walki, w skład której weszli zawodnicy trzech kat. wiekowych, U-16 Martyna Wiśniewska, Adam Waberski, Maciej Albin, U-14 Maja Niżewska, Dorian Kubiak i U-12 Joanna Rojewska, Hubert Kubiak, Kacper Ignaczak. Obowiązki kierownika ekipy pełniła p. Marlena Wojewoda, trenera i sekundanta sensei Arkadiusz Wojewoda, a rolę sędziego zawodów sprawował sensei Krzysztof Wojewoda.
W sobotę na matę wyszła nasza reprezentacja walcząca o tytuł mistrzów Polski w kategoriach U-12 i U-14, rozpoczynając pisanie nowego rozdziału historii swojego Klubu i kolskiego karate. Pięcioro podopiecznych sensei Arkadiusza i Krzysztofa stoczyło zacięte pojedynki, pokazując niesamowitą siłę charakteru i ducha walki. Czworo z nich przebiło się do finałowych czwórek, odnosząc sukces w postaci trzech medali Mistrzostw Polski.
W niedzielę do boju ruszyła kategoria U-16, nie dając ochłonąć swoim kibicom po sobotnich emocjach. Trzech zawodników, trzech w strefie medalowej, ostatecznie dwa medale i kropka na zakończenie pięknie rozpoczętego rozdziału zostaje postawiona.
Podsumowując:
1 miejsce Kacper Ignaczak – MISTRZ POLSKI
1 miejsce Adam Waberski – MISTRZ POLSKI (obroniony tytuł z 2022 r.)
2 miejsce Joanna Rojewska – WICEMISTRZYNI POLSKI
3 miejsce Maciej Albin – (dwie walki wygrane przed czasem)
3 miejsce Hubert Kubiak
4 miejsce Martyna Wiśniewska
4 miejsce Dorian Kubiak
5-8 miejsce Maja Niżewska
Zarząd Klubu dziękuje rodzicom obecnym na turnieju za doping, wsparcie psychiczne i pomoc w trakcie zawodów. Szczególnie dziękujemy sensei Arkadiuszowi, który zrezygnował ze startu w powyższej imprezie, poświęcając swój czas na pomoc w selekcji kadry i odpowiednie przygotowanie jej do zawodów.
Start w imprezie wsparła Gmina Miejska Koło.
Źródło: Kolski Klub Sportów Walki