Kolscy kryminalni w ostatnich dniach zatrzymali 9 osób, którym przedstawiono zarzuty dotyczące kradzieży. Sprawcy przestępstw kradli w marketach, włamywali się do domów, sklepów i innych miejsc, z których można było zabrać drogi sprzęt. Dwaj z nich odpowiedzą przed sądem dla nieletnich, gdyż to zaledwie 14 i 15 – latkowie.

Policjanci wydziału kryminalnego część swojej trudnej, drobiazgowej pracy wykonują w biurach. Analizują zapisy monitoringów, szukają punktu zaczepienia, by nadać bieg sprawie. Mimo iż prawie nie widać ich na ulicach również patrolują miasto i powiat. W nieoznakowanych samochodach, cywilnym ubiorze obserwują miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do przestępstw. Dzięki tym działaniom, w ostatnich dniach nasi kryminalni zatrzymali aż 9 osób, które dokonali włamań bądź też próbowali dokonać włamań.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, 22 stycznia w godzinach wieczornych. Dyżurny kolskiej jednostki otrzymał informację o próbie kradzieży. Zgłaszający przekazał, że na jego posesji w pomieszczeniu gospodarczym jest mężczyzna, który najprawdopodobniej próbuje go okraść. Zaledwie po kilku minutach na miejscu byli już kryminalni, którzy akurat patrolowali pobliski rejon. Sprawca został zatrzymany, zanim zdążył wynieść jakikolwiek sprzęt.

Następnego dnia, we wczesnym godzinach porannych policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Niestety tym razem informacja dotarła zbyt późno, by schwytać sprawcę na gorącym uczynku.

Właścicielka jednego z kolskich sklepów spożywczych poinformowała, że w nocy ktoś włamał się do jej sklepu. Okazało się, że złodziej wybił szybę i wyniósł ze sklepu różnego rodzaju alkohol.

Na miejscu policjanci zbierali informacje oraz inne dowody mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia, mundurowi z Koła zatrzymali trzy osoby, które włamały się do tego sklepu. Byli to 19-letni mieszkaniec Koła oraz jego dwaj nieletni koledzy. W toku kolejnych prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne “wybryki”, które ci młodzi ludzie mieli na koncie. Okazało się, że od października zeszłego roku kradli oni w lokalnych sklepach alkohol oraz inne przedmioty, które można było w łatwy sposób sprzedać.

W toku analizowania zaistniałych zdarzeń oraz ustalania ich okoliczności, policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby, które również dokonywały kradzieży z wcześniej zatrzymanymi osobami.

Ostatni dwaj zatrzymani wpadli podczas włamania się do jednego z niezamieszkałych domów na terenie Kościelca. Próbowali wynieść z niego bojler, ale na szczęście w porę policjanci przyjechali i udaremniali próbę kradzieży.

Wszystkim zatrzymanym policjanci przedstawili zarzuty. Grożą im kary kilkuletniego pozbawienia wolności

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:KPP w Kole