Zapraszamy Państwa do oddawania głosów na Kolską Geotermię. Głosować można wielokrotnie. ⬇️
Gmina Miejska Koło zgłosiła do konkursu pt. „Inwestycja z perspektywą 2023” ogłoszonego przez Serwis Samorządowy PAP (na najlepszą inwestycję samorządową dofinansowaną z Funduszy Europejskich) nasze najważniejsze pod względem dynamicznego rozwoju miasta przedsięwzięcie – BUDOWĘ CIEPŁOWNI GEOTERMALNEJ.
Konkurs ruszył. Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie. Będzie trwało do godz. 16.00 w piątek 10 lutego br. Konkurs wygrają te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców zgłaszającego samorządu. Laureatów konkursu poznamy 27 lutego.
Trzy inwestycje z najlepszymi wynikami zostaną nagrodzone statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a o zdobywcy pierwszego miejsca powstanie reportaż.
Rozpoczynamy rywalizację w ambitnym gronie 187 samorządowych projektów. Czy znajdziemy się wśród laureatów? Prosimy o głosy! Kolska geotermia będzie prawdopodobnie 8 geotermią w Polsce. Zapewni nam energetyczną samowystarczalność i otworzy możliwości na rozwój rekreacji i turystyki. Ma ogromne znaczenie społeczne, w szczególności biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku paliw kopalnych i wysokich cen uprawnień do emisji CO2. Inwestycja spowoduje na początku stabilizację, a następnie obniżkę ceny sprzedawanej mieszkańcom energii cieplnej.
Mamy się czym pochwalić, więc zróbmy to.