Zakończył się etap gminny Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ogłoszonego przez Zarząd Główny Związku OSP RP i Zarządy Oddziałów Związku. Tematem zmagań był udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych i zwalczaniu klęsk żywiołowych i ekologicznych. W kolskim ratuszu finaliści odebrali nagrody i wyróżnienia. Cztery prace zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego.
W ostatni piątek w sali sesyjnej ratusza zebrali się nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursowych zmagań. W kategorii przedszkoli nagrody odebrali: Marcel Gwizd, Iwo Szczepaniak i Szymon Nowicki. W kategorii klas I-IV szkół podstawowych nagrodzono Joannę Jóźwiak, Emilię Chęcińską i Hannę Świderską. Spośród uczniów klas V-VIII szkół podstawowych komisja oceniająca przyznała nagrody Kornelii Zając, Janowi Szymczakowi i Nikoli Jancy. Wyróżnienia odebrali przedszkolacy: Antoni Popielarz, Piotr Stojecki, Tobiasz Wiącek i Malwina Kwiatek; uczeń klas młodszych Igor Gwizd oraz reprezentanci klas starszych: Alicja Śliwka, Rafał Sujewicz i Filip Gwizd. Decyzją komisji oceniającej, w etapie powiatowym udział wezmą prace: Marcela Gwizda, Joanny Jóźwiak, Kornelii Zając i Jana Szymczaka.
Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy! Zwycięzcom życzymy, by wasze prace zakwalifikowały się do finału krajowego.
źródło:UM w Kole