Wypadek drogowy z udziałem trzech samochodów osobowych w miejscowości Grzegorzew

2 sierpnia 2022r. o godzinie 16.21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem trzech samochodów osobowych w miejscowości Grzegorzew przy ulicy Warszawskiej.

Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole, OSP Grzegorzew i  OSP Barłogi.

W wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy przed przybyciem JOP.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu od akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu zaworów w butlach LPG, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Na miejsce przybyły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, którym przekazano osoby poszkodowane. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Kole. Po zakończonych działaniach Straży Pożarnej, na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji, który prowadzi dalsze czynności.

Działania ratownicze prowadziło 18 strażaków przez 1 godz. i 35 min. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi Policja.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Nowakowski

 

zdjęcia: KP PSP Koło