Serce pełne nakrętek – Zbierajmy razem! 
Czy wiesz, że miliony plastikowych nakrętek po napojach trafia codziennie do śmieci? A gdyby wykorzystać je w lepszy sposób i zebrane przekazać na szczytny cel charytatywny? Ktoś potrzebujący mógłby otrzymać cenny sprzęt do rehabilitacji, a środowisko naturalne mogłoby odetchnąć z ulgą …
„Zrób dla innych coś dobrego i dorzuć nakrętek do serca pomarańczowego” – niech to miło brzmiące hasło naszej firmowej akcji charytatywnej zapadnie nam w pamięć i zmobilizuje do zebrania jak największej liczby plastikowych nakrętek po napojach.
Przy wejściu na teren firmy od ul. Nagórnej, tuż naprzeciwko portierni i obok hali CS, ustawiliśmy duży pomarańczowy pojemnik na nakrętki w kształcie serca. Zachęcamy wszystkich pracowników do wrzucania tam nakrętek. Gdy wypełnią one nasze „serce”, przekażemy je do Stowarzyszenia „W Koło Pomagam”, wspierając w ten sposób realizację zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla najbardziej potrzebujących.
nicjatywa charytatywno-ekologiczna Wood-Mizer, polegająca na zbiórce plastikowych nakrętek od napojów do wielkiego pomarańczowego serca, to jeden z wielu przykładów akcji, które możemy obserwować wokół nas. Nakrętki zbierane są w szkołach, supermarketach, zakładach pracy, na skwerach i placach miejskich. Następnie sprzedawane są przez fundacje charytatywne do firmy recyklingowej, a otrzymane pieniądze przeznacza się na pomoc osobom poszkodowanym przez los. Za zgromadzone środki można zakupić potrzebującym wózki inwalidzkie, foteliki terapeutyczne, sfinansować kosztowną rehabilitację lub leczenie.Wrzucając nakrętki do pojemnika, przyczyniamy się również do ochrony środowiska – pomagamy odzyskać surowiec, z którego można po raz kolejny wyprodukować nakrętki i opakowania, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, rury PCV, itd.Ta i podobne akcje ekologiczne mają jeszcze jeden pozytywny skutek – uczą nas segregacji odpadów oraz przyczyniają się do zmniejszenia ilości śmieci w naszym bezpośrednim otoczeniu.

źródło:Wood Mizer