Na naszych drogach wciąż zdarzają się nietrzeźwi kierowcy, dlatego kolscy policjanci w trakcie drogowych kontroli zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W miniony weekend mundurowi zatrzymali 3 mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę około godz.: 0:50 w Kole, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę motocykla, który nie zastosował się do znaku B-20 czyli znaku „Stop”. Kierowcą okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Koło. Po sprawdzeniu trzeźwości młodego motocyklisty okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu a badanie wykazało prawie 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem a sam pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Nieletni za swoje zachowanie odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W nocy z niedzieli na poniedziałek kierujący osobowym Volvo jadąc od miejscowości Włocławek w kierunku Koła zauważył dziwnie poruszający się samochód ciężarowy marki Man. Pojazd jechał środkiem jezdni i co chwilę zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Kierowca ciężarówki zatrzymał się na jednej ze stacji benzynowych na terenie gm. Babiak. Mężczyzna obserwujący podejrzanego kierowcę zawiadomił policję, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Po dotarciu na miejsce policjanci poddali kierowcę samochodu ciężarowego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało kierowca miał prawie 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów w niedzielę około godz. 22:30 w miejscowości Grzegorzew. Tym razem kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew, który miał przeszło 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem pomimo już wcześniej orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tym razem recydywista może spodziewać się jeszcze surowszej kary niż ostatnio łącznie z możliwością wydania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach.

Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.