Prokurator Rejonowy w Kole wobec zatrzymanego przez policjantów 24-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Młody mężczyzna uderzył swego kolegę kijem baseballowym. 19-latek w wyniku poniesionych obrażeń trafił na stół operacyjny. Za popełnione przestępstwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

20 września br. w godzinach przedpołudniowych dyżurnego kolskiej komendy poinformowano telefonicznie, iż do szpitala został przyjęty mężczyzna, który doznał obrażeń ciała w wyniku uderzenia kijem baseballowym. Natychmiast po uzyskaniu informacji, policjanci pojechali do szpitala, a następnie do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, by zebrać jak najwięcej szczegółowych informacji o zdarzeniu.

Kryminalni jeszcze tego samego dnia dokładnie ustalili przebieg zajścia i zatrzymali sprawcę ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak się okazało, dzień wcześniej w rejonie jednej ze szkół podstawowych na terenie Koła spotkała się grupa znajomych. W pewnym momencie podjechał do nich ich wspólny znajomy. Wyszedł z samochodu i bez jakichkolwiek wyjaśnień, podszedł do 19-latka i uderzył go kijem baseballowym w okolice jamy brzusznej. Po kilku godzinach młody mężczyzna trafił do szpitala. Jego stan był tak poważny, że jeszcze tej samej nocy, 19-latek był operowany.

Zatrzymany mężczyzna to 24–letni mieszkaniec gminy Koło. Usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokuratur Rejonowy w Kole wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment