#Zostań w domu#Będzie dobrze#Tęcza – uczniowie SP 5 dodają otuchy walczącym z koronawirusem

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole przyłączyli się do globalnej akcji „Zostań w domu”. Mimo że nie mogą chodzić do szkoły, na place zabaw, spotykać się z kolegami i koleżankami, nie nudzą się. Biorą udział w lekcjach online, pomagają rodzicom i rozwijają zainteresowania, np. plastyczne. Przygotowali m. in. prace, których główną bohaterką była tęcza. W ten sposób wzięli udział w happeningu, którego pomysł przyszedł z Włoch. Celem tego ogólnoświatowego przedsięwzięcia jest okazanie wsparcia i dodanie otuchy wszystkim osobom walczącym z koronawirusem, a także skutkami pandemii.

Tęcze wykonane przez dzieci i młodzież z „piątki” zawisły w oknach wielu domów i mieszkań. Ich autorzy i autorki tak chcieli uświadomić sąsiadom, znajomym, najbliższym, że nie wolno się załamywać. Mimo trudnej sytuacji należy się uśmiechać i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Pomysłodawczynią szkolnego happeningu była p. Andżelina Olszewska, wychowawczyni kl. 2 b, która dziękuje uczniom za piękne, kolorowe prace, wielkie, wrażliwe serca oraz za liczne uczestnictwo w akcji.

Leave a comment