22 października rozpocznie się kolejna już edycja ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W ramach akcji kierowcy będą mogli, w określonych terminach, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów także na terenie powiatu kolskiego.

Działania takie prowadzone są od kilku lat, zawsze w okresie jesienno zimowym i mają one na celu propagowanie sprawnego i prawidłowo ustawionego oświetlenia w pojazdach. W tym roku zostaną one przeprowadzone w trzech terminach, w soboty: 24 października, 7 i 21 listopada. Do akcji na terenie powiatu kolskiego włączyły się trzy stacje kontroli pojazdów, w których wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów.

Badania te będą się odbywać w następujących Stacjach Kontroli Pojazdów:

– Bosch Car Service PRIMAGAZ, 62-604 Straszków 123, w godz. 8.00-.14.00

– Stacja Kontroli Pojazdów Piaseczny Ireneusz, 62-660 Grabina Wielka 19, w godz. 8.00-14.00

– Stacja Diagnostyczna Józef Dudziński, 62-660 Dąbie ul. Kościuszki 11, w godz.8.00-14.00

Pamiętajmy, że prawidłowo ustawione reflektory w samochodach zwiększają bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego takich jak piesi czy rowerzyści. Zawsze po zmianie opon letnich na zimowe czy też kolizji, należy sprawdzić czy światła nie zmieniły swojego ułożenia i nie zagrażają bezpieczeństwu naszemu oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com