Światowy Dzień Fotografii.
 
Wakacje jeszcze trwają, ale już za chwilę będziemy je wspominać. A jak wspomnienia z wakacji, to oczywiście zdjęcia! 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii.
Skąd wzięło się to święto”? 19 sierpnia 1839 r. rząd francuski upublicznił technologie opracowane przez Nicephore Niépce’a i Louisa Daguerre’a – technikę dagerotypii, która dała początki fotografii praktycznej na całym świecie. Rozwój tej dziedziny od razu nabrał tempa i pojawił się w każdym zakątku globu. Fotografia pojawiła się na ziemiach polskich już w tym samym roku, kiedy to Kurier Warszawski wydrukował ogłoszenie firmy Fraget oferującej aparaty do dagerotypii. Rok później w Poznaniu i w Warszawie pojawiły się ilustrowane broszury poświęcone dagerotypii. Od tamtego czasu powstało mnóstwo nowych technik i możliwości zapisu światła. Fotografia stała się powszechna.
Tym samym fotografia stała się dobrem publicznym.
My dzielimy się z Państwem tym „dobrem publicznym” każdego dnia. Dziś chętnie zobaczymy Wasze udane kadry. Może z wakacji w mieście? Fotki można wrzucać pod postem na facebooku: (1) Facebook
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com