Sprawne działania kolskich policjantów doprowadziły do zatrzymania i postawienia zarzutów dwóm mężczyznom, którzy grożąc 17-latkowi zabrali mu telefon. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty dokonania rozboju, drugi zaś wymuszenia rozbójniczego.

Do kolskich policjantów 31 lipca br. późnym wieczorem zgłosił się młody człowiek, który poinformował, że kilka godzin wcześniej został napadnięty przez dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zabrali mu telefon komórkowy.

Policjanci natychmiast przystąpili do typowania osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem i rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Funkcjonariusze patrolując ulice miasta, w pewnym momencie zauważyli grupę osób, w której był mężczyzna odpowiadający wyglądem rysopisowi jednego ze sprawców. Mężczyzna mimo próby ucieczki szybko został zatrzymany i doprowadzony do kolskiej jednostki. 28-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Następnego dnia w godzinach przedpołudniowych, policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców. W jego domu funkcjonariusze znaleźli telefon należący do poszkodowanego.

Obaj podejrzani byli już wcześniej notowani za różnego rodzaju przestępstwa. 28-latek usłyszał zarzuty rozboju i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące, natomiast 27-latkowi przedstawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego i sąd zastosował wobec niego dozór policyjny.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com