W niedzielę w Hali Sportowej MOSiR zainaugurowano rozgrywki Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W sezonie 2020/2021 wystąpi 8 drużyn. Wśród nich mistrz Plejada i wicemistrz Balu 30 Company. Po pierwszych dwóch kolejkach w lepszych nastrojach są zawodnicy Balu, którzy zdecydowanie wygrali niedzielne mecze.

22 listopada w hali sportowej przy ulicy Szkolnej ruszył kolejny, już jedenasty, sezon Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej.  Tym razem do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn. Niektórzy mogą powiedzieć, że tylko 8 ekip jednak patrząc na obecną sytuację należy zaznaczyć, że aż osiem. Znaczną część stanowią drużyny, które występowały w poprzednim sezonie a wśród nich Plejada – obecny Mistrz, Balu 30 Company, Zjednoczeni Niechcący, OKS Tulipanowa i Błękitni Koło. Stawkę uzupełniają debiutanci: Byle jak ale gromy, GKS Osiek Wielki oraz Pamiętamy o Tobie. Jednak nie skupiał bym się na ilości lecz na jakości. Wydaję się, że wielu zawodników udział w halowej lidze potraktowało jako doskonałą okazję do potrzymania formy w przerwie zimowej swoich rozgrywek. Analizując składy poszczególnych ekip zauważyć można, że sporą grupę stanowią piłkarze zrzeszeni w lokalnych klubach sportowych. Są zawodnicy reprezentujący zespoły A klasy czy klasy okręgowej ale są również piłkarze z piątych i czwartych lig regionalnych. Zapowiada się więc zacięta rywalizacja na wysokim poziomie. Trudno zatem wytypować zdecydowanego faworyta. Plejada, Balu 30 Company a może Zjednoczeni Niechcący? z kolei nowe drużyny wydają się też mocne.

Po niedzielnych dwóch kolejkach z pewnością wskazać można na drużynę Balu 30 Company, która rozpoczęła rozgrywki od dwóch pewnych zwycięstw. W pierwszym meczu ograła Plejadę, w drugim OKS Tulipanową. Oba stosunkiem 2:0. Oba małym nakładem sił bez forsowania tempa. Z kolej Plejada po słabym pierwszym spotkaniu, w kolejnym pokazała doświadczenie i skrupulatnie wykorzystując błędy nowicjuszy z Osieka Wielkiego wygrała 3:1. Kolejny z faworytów ekipa Zjednoczonych, w niedzielę jeszcze w niepełnym składzie, rozbili OKS Tulipanową 5:2. Z dobrej strony zaprezentował się jeden z beniaminków – Pamiętamy o Tobie, który w dwóch kolejkach zebrał 4 punktu.  

Następne rozgrywki odbędą się już w najbliższą niedzielę. Tym razem w pełnym składzie, gdyż do rozgrywek przystąpi trzeci z beniaminków Byle jak ale gromy. Drużyna ta może nie jednemu napsuć krwi. Większość składu stanowią zawodnicy MKS Dąbie. Tym bardziej, że drużyna Byle jak ale gromy jest już ograna na halowych turniejach, a ostatni występ w hali MOSiR – IX turnieju Malinowej Mamby – zakończyła na drugim miejscu. Niestety ze względu na panującą pandemie Covid-19 rozgrywki Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej odbywają się bez udziału publiczności. Zachęcamy do śledzenia kolejnych naszych relacji. Poniżej prezentujemy wyniki i tabele po pierwszych dwóch kolejkach.

DRUŻYNA DRUŻYNA WYNIK
OKS TULIPANOWA * ZJEDNOCZENI NIECHCĄCY 2:5
BALU 30 COMPANY * PLEJADA 2:0
GKS OSIEK WIELKI * PAMIĘTAMY O TOBIE 2:2
OKS TULIPANOWA * BALU 30 COMPANY 0:2
PAMIĘTAMY O TOBIE * BŁĘKITNI KOŁO 2:1
PLEJADA * GKS OSIEK WIELKI 3:1

 

 

MIEJSCE DRUŻYNA MECZE PUNKTY BRAMKI
1 BALU 30 COMPANY 2 6 4:0
4 PAMIĘTAMY O TOBIE 2 4 4:3
2 PLEJADA 2 3 3:3
3 ZJEDNOCZENI NIECHCĄCY 1 3 5:2
7 GKS OSIEK WIELKI 2 1 3:5
5 OKS TULIPANOWA 2 0 2:7
6 BŁĘKITNI KOŁO 1 0 1:2
8 BYLE JAK ALE GROMY 0 0 0:0

 

źródło:MOSiR w Kole

Leave a comment