Pan Szymon Sowiński w imieniu. Ojca, śp. Ryszarda Sowińskiego, odebrał akt nadania pośmiertnie tytułu honorowego „Zasłużony dla Miasta Koła”. – Dziękuję w imieniu taty – powiedział p. Szymon i podziękował wszystkim zaangażowanym w utrwalenie pamięci o Ojcu oraz krzewiącym kulturę fizyczną. Wręczenie aktu rozpoczęło wczorajszą sesję Rady Miejskiej.
Przypomnijmy, że na wniosek Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego i grupy radnych, Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie nadania pośmiertnie tytułu honorowego Panu Ryszardowi Sowińskiemu, działaczowi sportowemu, znanemu i lubianemu społecznikowi. Ten zaszczytny tytuł należy się tym, którzy swoją działalnością przyczynili się do promocji i rozwoju miasta, a śp. Ryszard Sowiński był założycielem Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Sokół” w Kole oraz pomysłodawcą i organizatorem Biegów Warciańskich. Wraz z członkami TKKF „Sokół” rozpowszechniał w naszym mieście takie dyscypliny sportowe, jak: piłka ręczna, biegi masowe, tenis stołowy, kometka, piłka nożna kobiet. Jego wielką miłością sportową była piłka ręczna, dyscyplina sportu, w której był zawodnikiem drużyn „Start” Gniezno oraz MZKS „Start–Olimpia” Koło, wieloletnim trenerem–wychowawcą wielu pokoleń zawodników, jak również sędzią tej dyscypliny sportu.
Wzruszony syn odebrał honory i szczerze dziękował za wyróżnienie. Z wielkim aplauzem spotkały się słowa p. Jarosława Kawki, dyrektora MOSiR-u, obecnego organizatora Międzynarodowego Biegu Warciańskiego, planującego nazwanie przyszłorocznych biegów dziecięcych i młodzieżowych imieniem Ryszarda Sowińskiego. Taki wniosek otrzymał od radnych. Wtedy pamięć o działaczu zostałaby utrwalona.
źródło:UM w Kole

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com