W trakcie ostatnich siedmiu dni doszło do zatrzymania 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą jest 51-letni kierowca Audi TT, który mając w organizmie aż 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wypadł z drogi i uderzył w betonowy płot. Teraz losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W środę 7 lipca br. w miejscowości Rzuchów doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. 55-letnia kobieta została zatrzymana przez mieszkańca gm. Dąbie ponieważ jego zdaniem prowadziła samochód pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Jak się okazało kierująca pojazdem marki Ford Fokus miała w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

W czwartek 8 lipca br. około godz. 22:50 na ul. Sienkiewicza w Kole doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wyniku tej kolizji nikt nie doznał poważnych obrażeń. Poważne natomiast wątpliwości budził stan trzeźwości jednego z kierowców, jak się okazało w organizmie 20-latka znajdowało się około 1,5 promila alkoholu.

W minioną sobotę w miejscowości Żurawiniec policjanci z Posterunku Policji w Babiaku zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem marki Kawasaki. 21-letni mężczyzna nie powinien w ogóle prowadzić pojazdu i to aż z trzech powodów. Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie podczas jazdy to tylko jeden z nich. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem określonym dla kategorii A i jakby tego było mało motocykl nie posiadał tablic rejestracyjnych.

W niedzielę 11 lipca 2021 roku jeden z uczestników ruchu drogowego powiadomił Policję, że kierujący pojazdem marki Renault Megane jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Kole sprawdzili stan trzeźwości 26-letniego kierowcy. Wynik badania był jednoznaczny, mężczyzna posiadał w organizmie przeszło 1 promil alkoholu.

Również w niedzielę w godzinach porannych w miejscowości Boguszyniec 36-letni motocyklista zjechał z drogi w pole. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W tym przypadku nadmierna prędkość oraz alkohol były powodem wypadnięcia motocyklisty z drogi.

W poniedziałek 12 lipca br. około godz. 14:30 w miejscowości Ruchenna 51-letni kierowca samochodu marki Audi TT wypadł z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie jednej z posesji. Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce natychmiast zauważyli, że stan trzeźwości mężczyzny budzi wątpliwości. Badanie wykazało, że w organizmie kierowcy znajdowało się aż 3,2 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy będą odpowiadali za przestępstwo z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę reagowali! Nie tolerujmy tego typu zachowań! Swoim działaniem możemy zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie. Wypadki drogowe, to dramat zarówno dla osób pokrzywdzonych jak i rodzin sprawców. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:KPP w Kole