SOSW w Kole z nagrodą DBI 2020 🙂

Polskie Centrum Programu Safer Internet przyznało Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Świętego Mikołaja w Kole zwycięski tytuł za projekt SKO #cyberBEZPIECZNI, który został uznany za jedną z 15 najciekawszych inicjatyw Dnia Bezpiecznego Internetu 2020.

W lutym br., Szkolna Kasa Oszczędności działająca w kolskim SOSW, opracowała i zrealizowała w placówce projekt edukacyjny z zakresu świadomego korzystania z Internetu i nowych technologii. Został on jednocześnie zgłoszony jako inicjatywa lokalna w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2020, a sprawozdanie z jego realizacji przesłano do organizatorów. Dzięki temu projekt SKO #cyberBEZPIECZNI wziął udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2020.  Komisja konkursowa oceniała sprawozdania pod kątem trzech aspektów:

  • jakość merytoryczna: rzetelne i‍ dostosowane do wieku odbiorców przedstawienie kwestii bezpieczeństwa w‍ Internecie,
  • zasięg: dotarcie do możliwie dużej i‍ zróżnicowanej grupy odbiorców (proporcjonalnie do wielkości i‍ typu placówki i‍ środowiska, w‍ którym działa),
  • innowacyjność: wykorzystanie nowych i‍ niestandardowych form pracy.

Spośród 4600 zorganizowanych inicjatyw w całej Polsce i 600 nadesłanych sprawozdań to właśnie działania zrealizowane w kolskim SOSW zostały docenione i uznane przez komisję konkursową za jedną z 15 najciekawszych inicjatyw w ramach DBI 2020.

Obok tytułu laureata do placówki trafiły również nagrody: robot edukacyjny Photon, tablet Lenovo 7 cali oraz przejściówka do komputera.

Oficjalne wyniki konkursu znajdują się pod poniższym linkiem:

https://www.saferinternet.pl/aktualnosci/konkurs-na-najciekawsza-inicjatywe-dnia-bezpiecznego-internetu-2020-rozstrzygniety_97.html

 

źródło: SOSW w Kole

 

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com