ŚMIERTELNE POTRĄCENIE NA PPRZEJSCIU DLA PIESZYCH W MIEJSCOWOŚCI OSIEK MAŁY
W dniu 06 lipca 2022r. o godzinie 22.16 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym na w miejscowości Osiek Mały. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Dęby Szlacheckie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kobieta potrącona przez samochód osobowy leży w odległości ok. 60 m od przejścia dla pieszych, na poboczu drogi. U osoby potrąconej brak oznak czynności życiowych.
Dowódca z OSP Dęby Szlacheckie ustalił, że samochód osobowy znajduje się w przydrożnym rowie około 1 km od miejsca potrącenia kobiety. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem zastępów straży pożarnej.
Ratownicy JRG Koło zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Osobie potrąconej (bez czynności życiowych) znajdującej się na poboczu drogi udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Resuscytacja Krążeniowo –Odechowa prowadzone było do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego z lekarzem, który przejął poszkodowaną. Lekarz Pogotowia Ratunkowego po przebadaniu osoby poszkodowanej stwierdził jej zgon. Kierujący samochodem osobowym odmówił udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i został zabrany z miejsca zdarzenia przez patrol policji. Odłączono dopływ prądu od akumulatora w pojeździe. Plamę płynu chłodniczego zabezpieczono sorbentem. Działania straży pożarnej zakończono. Po odjeździe z miejsca zdarzenia zastępów JOP na miejscu pozostała Policja, która prowadziła dalsze czynności.
Akcja trwała 4 godz. 12 min. W działaniach udział brało 12 strażaków.
Opracowanie: asp. sztab. Robert Różycki
źródło: KP PSP KOŁO
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com