SKO w „dwójce” w Kole uczy oszczędzania
Temat jakże aktualny w dzisiejszych trudnych czasach. Stopy procentowe i inflacja rosną w zastraszającym tempie. Spora część z nas musiała mocno ograniczyć wydatki, aby podołać wszystkim zobowiązaniom. Październik od dziesięcioleci jest uznawany miesiącem oszczędzania. Właśnie w tym miesiącu podpowiadaliśmy uczniom jak oszczędzać pieniądze, wodę, energię, żywność, a nawet zdrowie.

Każdy ma swój sposób na oszczędzanie, gdyż jest ich wiele, dlatego uczniowie naszej szkoły poprzez różne zajęcia-także z pracownikami banku , warsztaty, lekcje i konkursy  promowali ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi. Poznawali metody i wskazywali różne  sposoby na oszczędzanie, zadawali pytania, a w zamian otrzymywali cenne wskazówki i porady. Na zakończenie każdych zajęć powstawał plakat lub makieta wskazująca sposoby oszczędzania przydatne w życiu codziennym, w domu i najbliższym otoczeniu.

Wiadomo, że głównym źródłem uczniowskich dochodów jest kieszonkowe. Nie są to duże kwoty, ale ich systematyczne odkładanie w dłuższym okresie pozwala zaoszczędzić całkiem pokaźne kwoty. Dlatego też prowadzone przedsięwzięcia  miały  również na celu  zachęcenie uczniów do odkładania środków na kontach SKO w banku PKO.

Podsumowaniem października jako miesiąca oszczędzania była wycieczka do banku PKO, gdzie uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat rachunków bankowych, kart kredytowych, pożyczek gotówkowych, ratalnych i hipotecznych, przyjmowaniem i wykonywaniem na rzecz klientów banku dyspozycji przez nich zlecanych.

Źródło: SP Nr 2 w Kole

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com