Od (1 maja) ponownie zostały otwarte  salony fryzjerskie i kosmetyczne. To jeden z elementów rządowego programu znoszenia obostrzeń. Ich działalność będzie jednak ograniczona w związku z koronawirusem. ,Zgodnie z ogłoszonym 28 kwietnia wstępnym harmonogramem luzowania obostrzeń epidemicznych, od 1 maja w całej Polsce obowiązują jednolite zasady bezpieczeństwa.

Oznacza to, że znów można umówić się na wizytę u fryzjera czy kosmetyczki, na co z wielu czekało z utęsknieniem.

Ten trudny dla wielu branży okres dał się we znaki wielu właścicielom min.: salonów fryzjerskich. Jak w tym trudnym dla branży fryzjerskiej okresie funkcjonowała działalność pani Klaudii Sobolewskiej właścicielki Salonu Fryzjerskiego Avangarda w Kole? Czy udało jej się utrzymać wszystkie stanowiska pracy i czy mogła liczyć na wsparcie ze strony rządu?

Zamknięty salon oznaczał przerwę w działalności jej firmy i spowodował spadek przychodów. Pomimo zaistniałej sytuacji pani Klaudia nie zdecydowała się na redukcję etatów, a bieżące opłaty związane z prowadzenie firmy pokrywała z własnych oszczędności. Na uwagę zasługuje fakt, dotyczący opłat za wykonywane usługi. W wywiadzie dla naszego portalu właścicielka salonu poinformowała  o tym, że nie zmieniły się stawki świadczonych w jej salonie usług fryzjerskich. Zdaje

W najbliższym czasie właścicielka salonu zamierza skorzystać z tarczy antykryzysowej 9.0. W ramach rządowego wsparcia będzie starać się o dopłaty do pensji pracowników i o mikropożyczkę w kwocie 5 tys. zł.

Działający w reżimie sanitarnym salon pani Klaudii przyjął dziś pierwszych klientów. Warunkiem skorzystania z usługi było jednak wcześniejsze telefoniczne umówienie wizyty.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

żródło:Kolskiefakty.pl