Miejski Zakład Usług Komunalnych w Kole zakupił nową zamiatarkę Boschung S3, która usprawni sprzątanie ulic miasta. Maszyna o wartości 107 tys. zł brutto została sfinansowana ze środków własnych MZUK.
Agata Majtczak, prezes MZUK podkreśliła, że nowa zamiatarka to odpowiedź na rosnące potrzeby miasta.”Zamiatarka Boschung S3 będzie służyć do omiatania ulic miejskich, chodników i wąskich uliczek. Jest to niezwykle zwrotny i wydajny sprzęt, co pozwoli nam na jeszcze lepsze utrzymanie czystości w mieście” – powiedziała prezes.
Pracownik MZUK a zarazem operator zamiatarki p. Tomasz Wieczorek jest zadowolony z nowego nabytku. „Maszyna sprawdza się w tym, co robimy. Jest zwrotna i dobrze radzi sobie zarówno na szerokich ulicach, jak i wąskich chodnikach” – dodał.
Burmistrz Koła Krzysztof Witkowski podkreślił, że zakup zamiatarki to kolejny krok w modernizacji taboru MZUK. „W planach mamy zakup kolejnych maszyn, aby jeszcze bardziej usprawnić pracę MZUK” – powiedział burmistrz Witkowski. Nowa zamiatarka to kolejny przykład dbałości prezes MZUK w Kole oraz władz miasta o czystość Koła.

 

Źródło: Kolskiefakty.pl

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com