Ruszyły zapisy na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański
Już można zapisywać się na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański, który odbędzie się 22 października. Imprezą towarzyszącą będą Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km. Zachęcamy do startu zarówno debiutantów jak i wytrawnych zawodników. Atutami biegu są wygodna i szybka trasa wytyczona ulicami miasta. Niższa opłata startowa obowiązuje do 8 października.
Ruszają zapisy na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański, jednego z najstarszych biegów ulicznych w Polsce. Zawody na dystansie 10 km odbędą się 22 października. Start biegu nastąpi punktualnie o godzinie 12:00 w Parku im. Stanisława Moniuszki przy Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Tradycyjnie na starcie zobaczymy mocną elitę na czele z najlepszymi biegaczkami gdyż w ramach imprezy zostaną przeprowadzone 12. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km. Niewątpliwym atutem naszego biegu jest szybka, sprzyjająca biciu rekordów życiowych trasa, która posiada atest PZLA oraz certyfikat World Athletics. Warto wspomnieć, że w 2021 r. na zawodach padł nieoficjalny rekord Polski w biegu Kobiet na 10 km. Izabela Paszkiewicz uzyskała wówczas wynik 31:49. Z kolej najlepszy wynik wśród mężczyzn osiągnął w 2016 r. Robert Wambua, który wykręcił czas 28:54. Bieg Warciański to również szansa na udany debiut lub poprawę życiówki dla amatorów. W uzyskaniu jak najlepszego czasu, podobnie jak w latach ubiegłych, amatorów wspomagać będą pacemakerzy. Zachęcamy do rejestracji. Zapisy na bieg prowadzone są pod linkiem
Opłata startowa do 18 października wynosi 90 złotych, od 19 do 21 października wpisowe wynosi 120 zł, a w dniu Zawodów wzrasta do 150 zł. W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają medal, koszulkę biegową (w zależności od wybranej opcji) i wiele niespodzianek od sponsorów. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. W wydarzeniu wziąć udział może maksymalnie 600 uczestników.
Na Bieg zapraszają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Urząd Miejski w Kole oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.
źródło:MOSiR Koło
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com