Przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje mandatem, punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy. Po raz kolejny funkcjonariusze z kolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo osób podróżujących. Egzekwują przestrzeganie przepisów drogowych sprawdzając m.,in. szybkość z jaką poruszają się kierowcy. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Jedną z nich była zatrzymana 2 marca br. do kontroli drogowej 42 latka. Kobieta rażąco przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie pomiarowe wykazało, że Peugeot, którym jechała mieszkanka gminy Olszówka poruszał się z prędkością 112 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierowca poniósł konsekwencje swojego nieopowiedzianego zachowania.

Przypominamy !

Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez funkcjonariuszy, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:KPP w Kole