EarthKAM to projekt edukacyjny sponsorowany przez NASA. Powstał dzięki inicjatywie pierwszej amerykańskiej astronautki – dr fizyki Sally Ride. Dzięki projektowi uczniowie z całego świata mogą wykonywać zdjęcia powierzchni Ziemi przy pomocy aparatu cyfrowego znajdującego się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK, ang. ISS), orbitującej 320 – 400 kilometrów nad powierzchnią naszej planety z prędkością ponad 28 000 kilometrów na godzinę.

Każdego roku odbywają się trzy lub cztery misje satelitarne, w których mogą uczestniczyć uczniowie z różnych krajów świata zainteresowani fotografowaniem i poznawaniem piękna naszej planety przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).

Uczestnicy projektu ARISS ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, Liceum Ogólnokształcącego w Kole oraz Szkoły Podstawowej w Brdowie wezmą udział w tegorocznej letniej misji EarthKAM 2020r. dzięki współpracy z Klubem Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”  działającym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kole.

Najbliższa misja – a zarazem sesja fotografii satelitarnej – rozpocznie się już niebawem: trwać będzie od 14 do 17 lipca 2020r. Zatem zapraszamy chętnych uczniów do udziału w tej misji i do fascynującej przygody wykonania choćby kilku własnych zdjęć odsłaniających tajemnice naszego globu za pomocą aparatu fotograficznego umieszczonego na pokładzie  Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.


Zdjęcia pobrane ze strony:  www.earthkam.org

Źródło: SP Nr 2 w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com