W dniu 2 listopada 2022 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godzinie 21:19 otrzymało zgłoszenie o pożarze garażu, w którym znajduje się samochód w miejscowości Kiełczewek gmina Grzegorzew.
Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzegorzewie i Barłogach.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pożarem objęty jest garaż o wymiarach 9x6m. Kierujący działaniami ratowniczymi pozyskał informację o braku osób poszkodowanych oraz odłączonym dopływie prądu z instalacji elektrycznej. Oświetlono teren prowadzonych działań. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali 2 prądy wody w natarciu do palącego się pomieszczenia. W garażu znajdował się pojazd, który uległ całkowitemu spaleniu. Pożar ugaszono, następnie oddymiono obiekt. Wyposażenie garażu wyciągnięto na zewnątrz i przelano wodą. Pomieszczenie i dach sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wskazała zagrożenia. Działania JOP zakończono.
Akcja trwała 1 godz. 20 min. W działaniach udział brało 20 strażaków.
Tekst: mł. asp. Walczak Krzysztof
źródło: KP PSP Koło