Policjanci z KPP w Kole zatrzymali osiem osób poszukiwanych w ciągu ostatniego tygodnia

Praca Policji to nie tylko ochrona życia i zdrowia ludzi, wykrywanie przestępstw i wykroczeń czy ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale również ściganie osób ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w minionym tygodniu kolscy policjanci zatrzymali osiem takich osób.

Pod koniec lutego br. Sąd Rejonowy w Kole wydał list gończy za 52-letnim mieszkańcem Koła. Skazany nie stawił się w areszcie śledczym, gdzie miał odbyć karę 18 miesięcy pozbawienia wolności, która została mu orzeczona między innymi za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna został zatrzymany 6 marca.

Kolejny skazany, który unikał więzienia to 36-letni mężczyzna, który był poszukiwany od stycznia tego roku. 36-latek został zatrzymany przez kolskich kryminalnych w Łodzi. Mężczyzna najbliższe 2 lata i 8 miesięcy spędzi w areszcie śledczym.

Najdłuższą karę pozbawienia wolności miał odbyć 50-letni mieszkaniec gm. Koło. Mężczyzna został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, podrabianie dokumentów, kradzieże z włamaniem i posiadanie broni palnej bez pozwolenia. 50-latek został zatrzymany w rejonie miejsca zamieszkania i odbywa już zasądzoną mu karę pozbawienia wolności.

Ponadto funkcjonariusze z kolskiej komendy Policji zatrzymali jeszcze pięć osób, które były poszukiwane w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

źródło:KPP w Kole