Policjanci Wydziału Kryminalnego kolskiej komendy zatrzymali 28-letniego mieszkańca gm. Kościelec, który w swoim mieszkaniu posiadał prawie 102 gramy narkotyków. Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków za co według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolscy kryminalni w ramach wykonywanych zadań ustalili, że 28-letni mieszkaniec gm. Kościelec w swoim mieszkaniu ma posiadać znaczne ilości narkotyków. W minionym tygodniu policjanci weszli do zajmowanego przez mężczyznę lokalu gdzie w łazience w specjalnie przygotowanej skrytce ujawnili prawie 102 gramy substancji psychotropowych. Mężczyzna został zatrzymany i na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kole trafił na trzy miesiące do aresztu.

To jednak nie jedyny sukces funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. Na początku czerwca 2021 roku zatrzymali oni 61-letniego mieszkańca Koła, u którego podczas przeszukania ujawnili prawie 5 gram kryształów, które po wykonanej ekspertyzie okazały się zabronioną substancją psychotropową oraz niewielką ilość środków odurzających w postaci marihuany. Następnie w miejscu zamieszkania tego mężczyzny policjanci ujawnili amfetaminę oraz inne substancje psychotropowe. Łącznie funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć 34,41 grama amfetaminy oraz 118,33 grama innych substancji psychotropowych a także niewielką ilość marihuany. Mężczyzna ten również odpowie za występek określony w art. 62 ust 1 i 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii czyli posiadanie znacznej ilości narkotyków za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:KPP w Kole