KOLEJNE ZDARZENIA DROGOWE Z UDZIAŁEM NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Niestety poniedziałek „13” marca 2023 roku to dzień, w którym doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych, w których udział brali nietrzeźwi kierowcy.

W poniedziałek przed godz. 13:00 jeden z kierowców jadący drogą W473 zauważył pojazd marki Opel. Sposób poruszania się tego samochodu wyraźnie wskazywał na to, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Mężczyzna natychmiast przekazał informację na numer alarmowy 112, dzięki czemu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 53-letniego kierowcę osobowego Opla. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma przeszło 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Około godz. 12:30 na parkingu jednej ze stacji paliw w miejscowości Chojny doszło do kolizji drogowej pomiędzy dwoma pojazdami. Sprawcą tego zdarzenia okazał się 55-letni obcokrajowiec kierujący osobowym Volvo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników kolizji okazało się, że 55-letni sprawca kolizji miał prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie. Drugi kierowca był trzeźwy.

Przed godz. 15:00 w miejscowości Rybno gm. Przedecz doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący osobowym Audi zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierowca, którym był 28-letni mieszkaniec gm. Izbica Kujawska wypadł z pojazdu. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. 28-latek posiadał w organizmie przeszło 1,7 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy muszą się teraz liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę reagowali! Nie tolerujmy tego typu zachowań! Swoim działaniem możemy zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie. Wypadki drogowe, to dramat zarówno dla osób pokrzywdzonych jak i rodzin sprawców.

 

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:KPP w Kole