Włamania, dewastacje altanek i kradzieże, to najczęściej występujące przestępstwa i wykroczenia dotykające działkowców. Dlatego też kolscy policjanci, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, sprawdzali zabezpieczenia altanek i spotykali się z gospodarzami rodzinnych ogrodów działkowych, koncentrując ich uwagę m. in. na odpowiednim zabezpieczeniu mienia przed zbliżającym się sezonem zimowym oraz wskazywali sposoby właściwego powiadamiania na wypadek zdarzeń kryminalnych.

Wraz z nadejściem okresu jesienno – zimowego właściciele ogródków działkowych podejmują prace porządkowe przygotowujące do nadchodzącej zimy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole dokonują systematycznej kontroli ogrodów działkowych. W miniony weekend, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, mundurowi sprawdzali stan zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek oraz czy nie grupują się tam osoby, których zachowanie wskazuje, że stwarzają zagrożenia.

Policjanci w trakcie kontroli rozmawiali z właścicielami działek, jak należy zabezpieczyć sprzęt, aby nie stać się ofiarą kradzieży. Przekonywali, że wspólne działania funkcjonariuszy i działkowców mogą przyczynić się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Mundurowi wskazywali korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności. Ponadto funkcjonariusze przedstawiali procedury postępowania w przypadku ujawnienia włamań bądź kradzieży.

 

Aby uniknąć kradzieży Policja apeluje o zwiększenie czujności i podaje kilka rad:

– podczas prac na działce nie pozostawiajmy cennych przedmiotów bez nadzoru

– w altance nie przechowujmy rzeczy wartościowych

– pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach

– zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na terenie ogródków działkowych

– kiedy mamy wątpliwości, co do zachowania nieznanych osób podejrzanego zachowania niezwłocznie zadzwońmy na Policję

– w miarę możliwości zwracajmy uwagę kto przebywa na działce sąsiada, w razie wątpliwości, zadzwońmy do sąsiada.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com