Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można skorzystać z pomocy chociażby pracownika socjalnego, który w uzasadnionych przypadkach może dostarczyć leki czy artykuły spożywcze. Ponadto ułatwia ona pracę policjantom, szczególnie teraz, gdy odnotowuje się duży wzrost osób na kwarantannie.

Każda osoba, która ma obowiązkową kwarantannę, musi pamiętać o jeszcze jednym ustawowym obowiązku, o korzystaniu z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Ta aplikacja nie tylko pomaga osobom na kwarantannie, ale także dzięki niej, inne osoby potrzebujące pilnej pomocy Policji, otrzymają ją szybciej.

Kontrole kwarantanny przez policjantów wiążą się z wielokrotnymi wyjazdami do różnych oddalonych miejsc w powiecie, więc jeśli ktoś potrzebuje pilnej pomocy policjantów, może na nich dłużej czekać. Szczególnie teraz, gdy liczba osób na kwarantannie znowu zaczęła rosnąć.

Dlatego mundurowi apelują o korzystanie z aplikacji, która ma również inne zalety.

Apikacja daje m.in. możliwość zgłszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się też z pracownikiem socjalnym. Użytkownicy aplikacji mają też szybki dostęp do niezbędnych – pomocnych w czasie kwarantanny – informacji i przygotowanej specjalnie dla nich infolinii 22 165 57 44. Aplikacja jest także wyposażona w moduł samokontroli zdrowia.

Jak aktywować aplikację?
Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com