Podsumowanie akcji poszukiwawczej
Gdyby nie szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza mogło dojść do tragedii.W czwartek w godzinach przedpołudniowych 59-letnia mieszkanka Powiercia wyszła z domu nie informując domowników gdzie się udaje. Z uwagi na to, że kobieta długo nie wracała do domu zaniepokojona rodzina na własną rękę zaczęła jej szukać, a kiedy to nie przyniosło rezultatów powiadomiła Policję. Policjanci, którzy pełnili tego dnia służbę natychmiast przystąpili do poszukiwań. Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne – niska temperatura, silny wiatr oraz zmrok Komendant Powiatowy Policji w Kole podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla podległych mu funkcjonariuszy, którzy po stawieniu się w kolskiej jednostce Policji udali się w rejon prowadzonych poszukiwań. W działaniach wzięli również udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kole, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą i Ochotniczej Straży Pożarnej w Powierciu, ratownicy z grupy „Szukamy i Ratujemy”, ratownicy z Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczej oraz ochotnicy. Po wstępnych ustaleniach akcja poszukiwawcza prowadzona była w rejonie zamieszkania 59-latki oraz w rejonie miejscowości Powiercie i wzdłuż brzegu rzeki Warty. W poszukiwaniach wykorzystano drony, kamery termowizyjne, quad oraz policyjnego psa tropiącego.
Około godz. 23:00 w trakcie przeszukiwania wyznaczonego sektora ratownicy z grupy „SiR” w rejonie rzeki Warty odnaleźli zaginioną, która leżała w trzcinach przy sztucznym betonowym wale. Kobieta była wycieńczona, znacznie wychłodzona i był z nią utrudniony kontakt dlatego 59-latce udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej po czym karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala.
Dzięki szybkiej reakcji bliskich oraz szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej a także sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb ratowniczych udało się zapobiec tragedii. Dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym, którzy wzięli udział w prowadzonych działaniach a także internautom, którzy dzięki licznym udostępnieniom posta o prowadzonych poszukiwaniach rozpowszechnili wiadomość wśród lokalnej społeczności, która również włączyła się aktywnie w poszukiwania.
foto:OSP Koło Nad Wartą
źródło:KPP w Kole
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com