Podsumowanie akcji charytatywnej Kamila Jaroszewskiego „Z pasją po zdrowie Zuzi”. Trasa Koło – Białystok.
Kamil Jaroszewski, pasjonat kolarstwa z Babiaka (powiat kolski), człowiek z sercem na dłoni, wyruszył w jednodniową wyprawę rowerową z Koła do Białegostoku. Trasa, którą rozpoczął 7 października br. nie należała do najłatwiejszym. Pomimo niezbyt niesprzyjających warunkach atmosferycznych, Kamilowi udało się szczęśliwie dotrzeć do miejsca docelowego, realizując tym samym swój kolejny cel. Założeniem Kamila, tak samo jak w poprzednich edycjach było zebranie środków finansowych na leczenie, rehabilitację osób potrzebujących, kręcąc kilometry za „złotówki”. Tym razem pokonał trasę około 400 kilometrów w ciągu 15 godzin. Zebrane podczas wyprawy Koło – Białystok środki w kwocie 6.000 zł przekazane zostały na rzecz Zuzi Tużańskiej z Koła, dziewczynki ze zdiagnozowanym autyzmem – całościowym zaburzeniem rozwoju. Dziewczynce podczas konferencji towarzyszyła mama Ewelina. Zuzia wymaga ciągłej specjalistycznej i wszechstronnej terapii m.in.: behawioralnej, integracji sensorycznej, psychologicznej. Zdiagnozowano u niej zaburzenia w odbiorze i organizacji bodźców zmysłowych. Pozyskane od sponsorów środki przeznaczone zostaną na zakup specjalnego laptopa, który pomoże dziewczynce w komunikacji. Zebrana podczas akcji „Z pasją po zdrowie Zuzi” kwota to wpłaty od sponsorów: PROFI EKO, One Power Polska Sp. z o.o. z Koła, Work Logistik, Euro-Car, właścicieli firmy Segla, Przedsiębiorstwu TMF w Ruszkowie, ZAWMARK BETON, wpłaty z licytacji Domowych obiadów u Kasi. Dziewczynka otrzymała również serię masaży w Gabinecie Terapii Manualnej mgr Michała Wojciechowskiego.
Od początku działalności charytatywnej Kamila, patronat nad akcjami sprawuje Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, nie kryjąc podziwu i uznania dla jego działań. Akcje Kamila spotkają się z dużym zainteresowaniem wśród mediów i internautów. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy na temat jego wyczynu i ogromnego zaangażowania w niesienie pomocy innym.
Kamil Jaroszewski jest prawdziwym bohaterem, który pokazał i nadal pokazuje, że dobro zawsze zwycięża, a dla chcącego nic TRUDNEGO. Nie byłby sobą, gdyby nie miał w swoich planach kolejnej wyprawy charytatywnej. W przyszły roku zamierza pokonać trasę Świnoujście – Bratysława. Wyprawa dedykowana będzie dziewczynce z Zespołem Retta. Już dziś zachęca obecnych i kolejnych sponsorów do wsparcia jego akcji charytatywnych. Więcej informacji dotyczących jego przyszłych akcji oraz sposobów wsparcia otrzymają Państwo poprzez kontakt telefoniczny z Kamilem: 602 501 255, e-mail: uvex1512@wp.pl lub poprzez profil na FB.

 

żródło: kolskiefakty.pl