35 – letni mieszkaniec gminy Dąbie wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością. Mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie wsiadł na motorower. Jadąc jednośladem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

W piątek, 14 sierpnia br. tuż przed godziną 19-stą dyżurny kolskiej komendy Policji skierował patrol ruchu drogowego do miejscowości Kupinin. Tam według zgłoszenia miało tam dojść do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Interweniujący policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Kierujący motorowerem marki Junak wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, 35-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy Dąbie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 35-latek musi liczyć się z utratą prawa jazdy, dotkliwą karą finansową, a nawet karą pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com