55-latek będąc w stanie nietrzeźwości oraz z orzeczonym zakazem kierowania pojazdami, nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo i uderzył w bok osobowego Citroena. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z kolskiej drogówki w środę 21 października tuż przed godziną 18:00 zostali wezwani do kolizji, której sprawca oddalił się z miejsca jej zaistnienia. Zgłaszającego oraz sprawcę funkcjonariusze zastali w miejscowości Lubiny. Jak się okazało, kierujący pojazdem Renault podczas skrętu w lewo uderzył w bok pojazdu Citroen. 55-latek nie zamierzał jednak zatrzymać się i odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy policjanci go odszukali, nie mieli wątpliwości, że sprawca kolizji jest pod wpływem alkoholu. Wysiadając z samochodu, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 55-latek od kilku miesięcy ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ już wcześniej kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Sprawca zdarzenia zostanie ukarany za spowodowanie kolizji drogowej oraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierujący musi liczyć się z możliwością przedłużenia zasądzonego zakazu oraz z nałożeniem wysokich kar pieniężnych.

Kolejny raz apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie. W wypadkach ranne zostają lub też giną osoby niewinne, które niczemu nie zawiniły i napotkały na swojej drodze nieodpowiedzialnego pijanego kierowcę. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialne korzystanie z dróg.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com