Tylko w ciągu 5 ostatnich dni doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych, zatrzymano także trzech nietrzeźwych kierujących oraz trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h.

W miniony czwartek około godz. 21:20 w miejscowości Czołowo-Kolonia na drodze W270 doszło do kolizji drogowej. 23-letni kierowca osobowego BMW mieszkaniec gm. Olszówka w trakcie wyprzedzania pojazdu marki Audi uderzył w niego po czym wypadł z drogi. Po sprawdzeniu trzeźwości młodego kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu a badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W piątek 8 października 2021 roku w miejscowości Krzewo w gm. Dąbie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. Młody kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 70 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane na trzy miesiące prawo jazdy.

Również w piątek około godz. 16:25 na ul. Sienkiewicza w Kole na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 63-letniej mieszkanki Koła przez 63-letniego kierowcę osobowego Nissana Qashqaia. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala.

W sobotę 9 października 2021 roku około godz. 16:35 jeden z mieszkańców miasta Koła wykazał się dużą odpowiedzialnością i odwagą. Mężczyzna widząc osobowego Citroëna Picasso jadącego ulicami miasta Koła „wężykiem” zatrzymał go przy użyciu swojego pojazdu a następnie uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i powiadomił policję o podejrzeniu kierowania pod wpływem alkoholu. Mężczyzna oddał w ręce organów ścigania ujętego kierowcę. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec gminy Kościelec miał przeszło 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji mężczyzny nie doszło do tragedii. Kierowca Citroëna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Również w sobotę około godz. 18:20 na skrzyżowaniu ul. Włocławskiej z Al. Jana Pawła II doszło do zdarzenia drogowego. 61-letni kierowca Peugeota 307 mieszkaniec gminy Babiak potrącił dwie osoby przechodzące przez pasy. Niestety 5-letnia dziewczynka poszkodowana w wyniku tego zdarzenia została przewieziona na obserwację do szpitala w Koninie. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

W minioną niedzielę około godz. 18:40 na skrzyżowaniu ul. Dąbskiej i R. Witanowskiego w Kole doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Renault Megane z motocyklem marki Suzuki GSX. W wyniku tego zdarzenia drogowego motocyklista został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dokładny przebieg tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Również w niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole w miejscowości Dąbrowice Stare zatrzymali do kontroli 46-letnią mieszkankę Konina kierującą Nissanem Qashqaiem. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 58 km/h. Kobieta oprócz otrzymanego mandatu karnego za popełnione wykroczenie pozbyła się prawa jazdy na trzy miesiące.

Kolejnym kierowcą, który tego samego dnia stracił prawo jazdy był 28-letni mieszkaniec Izbicy Kujawskiej, który w Kłodawie w terenie zabudowanym pędził swoim BMW aż 122 km/h.

W poniedziałek 11 października w miejscowości Nowa Wioska około godz. 14:30 doszło do kolizji drogowej. Przybyli na miejsce policjanci poddali uczestników zdarzenia badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z kierowców 65-letni mieszkaniec Koła miał prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało kierowca ten był również sprawcą kolizji.

Policjanci apelują o rozsądek. Wsiadanie pod wpływem alkoholu za kierownicę jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, które może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje prawne. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu, czy też zażytego środka odurzającego wpływa na funkcjonowanie organizmu, powodując w nim zaburzenia. Tracimy zdolność prawidłowej oceny sytuacji i nie jesteśmy w stanie odpowiednio zareagować. Niejednokrotnie pole naszego widzenia staje się zniekształcone, co za tym idzie pojawia się problem z dostrzeżeniem szczegółów, świateł, znaków, pieszych i innych przeszkód.

źródło:KPP w Kole

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com