W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie kolskiego biura poselskiego posła Tomasza Piotra Nowaka Platformy Obywatelskiej, oraz sympatyków Ruchu Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli: poseł na Sejm Tomasz Piotr Nowak, Artur Piechalak – przewodniczący kolskich struktur Platformy Obywatelskiej, Łukasz Badach – przedstawiciel sympatyków Ruchu Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego, a także zaproszeni goście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. To niezwykle ważne spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Uroczystego, symbolicznego przecięcia wstęgi w nowym biurze dokonali poseł Tomasz Piotr Nowak, Artur Piechalak  oraz Łukasz Badach.

„ ..ten dzień jest ważnym dniem dla kolskiej platformy, dla miasta Koła i powiatu kolskiego – od tych słów swoje wystąpienie rozpoczął Artur Piechalak. Przewodniczący kolskich struktur PO zwrócił uwagę na obecną, niepokojąca i pogłębiająca się sytuację w naszym kraju „…którą nasz rząd próbuje nieudolnie ratować, poszukując nowych źródeł dochodu”. Podczas konferencji dodał również, że …istnieje także potrzeba zauważenia i powiedzenia o wszystkich problemach dotyczących służby zdrowia, oświaty, szeroko rozumianej infrastruktury lokalnej. Są to kwestie, którymi będą chcieli zająć się w pierwszej kolejności.

Następnie głos zabrał poseł Tomasz Piotr Nowak. Podczas konferencji odniósł się do dramatycznej sytuacji kobiet w Polsce w kontekście zaostrzenia prawa aborcyjnego, masowych bankructw przedsiębiorstw, a także nowego pomysłu rządu, który chce obarczyć nadawców nowym podatkiem od reklam. Ta składka jest celowana w media zachowujące twarz i wiarygodność, starające się, by każda ze stron mogła się wypowiedzieć – dodał parlamentarzysta. Poseł odwołał się również do słów Rafała Trzaskowskiego o likwidacji TVP Info, stwierdzając, że jest to kanał oparty nie tylko o kłamstwo, ale także kierowanie jednych ludzi przeciwko drugim. Podpisujemy się pod projektem likwidacji TVP Info i zniesieniu opłaty abonamentowej – wspomniał w swej wypowiedzi Łukasz Badach. Dodał, że …w kontekście Koalicji 276 chcę wystąpić z apelem do wszystkich partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych w powiecie kolskim, które chciałyby włączyć się do współpracy, abyśmy wspólnymi siłami mogli pokazać, że potrafimy zawalczyć o wolną Polskę. Wsród przybyłych gości znalazły się osoby ,które również wyraziły swój sprzeciw i podpisały sie na liście pod likwidacją abonamentu RTV oraz stacji TVP INFO.

 

Siedziba biura mieści się w budynku przy ul. Toruńskiej 12, lok.14. Kontakt telefoniczny: 502 016 500

Biuro będzie czynne w piątki w godzinach – 16.00 do 17.00,  podczas których dyżur pełnione będzie w ramach Platformy Obywatelskiej. Również  w piątek w godzinach od 17.00 do 18.00  pełniony będzie dyżur w ramach sympatyków Ruchu Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego.  Raz w miesiącu, po wcześniejszej informacji w mediach społecznościowych, dyżur pełnić będzie poseł Tomasz Piotr Nowak.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl