Ogromne czerwone serce stanęło przed SP nr 5 w Kole

W dniu dzisiejszym o godz. 9.00 przed Szkołą Podstawową nr 5 w Kole, stanął pierwszy kosz na nakrętki w kształcie serca. Wszystko dzięki inicjatywie pana Sebastiana Szczesiaka, a także Stowarzyszenia „W Koło Pomagam”, które włączyło się w przedsięwzięcie. Akcja jest ideą długofalową, a dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczony na szczytny cel.

Dwa pierwsze serca udało się zakupić dzięki wsparciu mieszkańców, a także dzięki prezesowi firmy Agronas Sp. z o.o.  – panu Łukaszowi Żurawikowi oraz  firmie Andre Abrasive – pani Annie Andre, którzy przekazali środki pieniężne na konto zbiórki. Serce ma  1,5 m wysokości i zmieści się w nim aż 150 kg plastikowych nakrętek. Nakrętki do pojemnika może wrzucić każdy. Mogą to być nakrętki zarówno po napojach, jogurtach, płynach itp. bez względu na kształt czy kolor.

Metalowe serce od razu wypełnione zostało przyniesionymi przez zaproszonych gości nakrętkami. Serduszko zasilił nakrętkami również pana Roman Rutkowski ze Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek. Wkrótce pojawi się kolejne czerwone serce, które stanie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kole.  Nadal trwa internetowa zbiórka, dzięki której będzie można zakupić trzeci pojemnik. Wierzymy, że dzięki hojności mieszkańców i darczyńców uda się sprostać wyzwaniu.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć akcję, może to zrobić  za pośrednictwem portalu zrzutka.pl link poniżej  https://zrzutka.pl/rnt76r

 

 

 

 

 

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:YouTube/Kolskiefakty.pl

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com