W 19 powiatach w Polsce, w których odnotowano największy przyrost zakażeń koronawirusem Minister Zdrowia wprowadza dodatkowe obostrzenia i rygory. Nowe zasady dotyczą powiatów w województwach wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, śląskim i podkarpackim. Obostrzenia podzielone są na 2 strefy: czerwoną (obejmującą 9 powiatów) i żółtą (10 powiatów).

m,

W powiatach z tzw. strefy czerwonej wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Zapowiedziane dziś obostrzenia dotyczą także prowadzenia działalności kulturalnej.

Dzisiaj do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia wprowadzający regionalne obostrzenia w wybranych powiatach. Przepisy mają obowiązywać od soboty 8 sierpnia.

Większe obostrzenia będą obowiązywać w powiatach oznaczonych kolorem „czerwonym”: ostrzeszowskim, nowosądeckim, w Nowym Sączu, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim.

Łagodniejsze rygory będą w powiatach oznaczonych na żółto: wieruszowskim, w Jastrzębiu-Zdroju, jarosławskim, w Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i w Przemyślu.

Obostrzenia wprowadzone są regionalnie w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Mapa regionów, w których występuje największa liczba zakażeń dostępna jest tutaj.

Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń – również w kwestii organizacji wydarzeń kulturalnych – dostępne są tutaj.

źródło:gov.pl/Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com