NOWOCZESNE ALKOMATY TRAFIŁY DO KOLSKICH POLICJANTÓW

Dzięki wparciu Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Komenda Powiatowa Policji w Kole otrzymała 10 alkomatów do wstępnego przesiewowego badania stanu trzeźwości, które będą wykorzystywane przez kolskich policjantów pełniących służbę na terenie naszego miasta.

W piątek 16 grudnia br. Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Jacek Brzęcki z rąk Pani Agnieszki Zborowskiej-Karbowej Kierownika Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie otrzymał 10 nowoczesnych alkomatów przesiewowych. Na spotkaniu obecny był również Pan Krzysztof Witkowski Burmistrz Miasta Koła wraz ze swoim Zastępcą Panem Lechem Brzezińskim. Zakup tych urządzeń był możliwy dzięki realizacji działań związanych z upowszechnieniem informacji dotyczących zjawiska uzależnień i przemocy w rodzinach, w szczególności przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie i możliwości uzyskania wsparcia a także przeciwdziałaniem nietrzeźwości kierowców wynikających z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Alkomat ten jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności alkoholu w organizmie. Nowe urządzenia trafią do policjantów pełniących służbę na terenie miasta Koła. Dzięki udzielonemu wsparciu każdy patrol wyposażony będzie w nowoczesny alkomat co znacznie ułatwi wstępne zbadanie stanu trzeźwości podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności, np. podczas interwencji, w tym domowych.

Dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. Przekazany sprzęt znacznie usprawni działanie policjantów co będzie miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

 

źródło:KPP w Kole

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com