Klasa, klimat i wyjątkowość – to słowa, którymi można opisać dzisiejsze wydarzenie w Miejskim Domu Kultury. Szkoda tylko, że odbyć się musiało bez naszej Publiczności, za którą już bardzo tęsknimy.

Marta Duszyńska z Epicentrum Kultury (CKiS w Koninie) w swojej relacji napisała:

„Spotkania, koncerty i kultura – wszyscy w 2020 roku cierpimy z powodu jej braku.

Dlatego realizacja tego koncertu, to podwójna radość. Spotykaliśmy się my, organizatorzy, muzycy i technicy, bo chcemy tworzyć, działać dla Was. Dzisiaj w zaprzyjaźnionym Miejski Dom Kultury w Kole dokonaliśmy rejestracji koncertu Provinz Posen, w ramach Spring Break Festival on Tour.

Festiwal Spring Break opuścił swoje rodzinne miasto i wyruszył w drogę. I choć była to trudna droga, oparta wielokrotnie na zmianie daty czy miejsca, to udało się. Nasza współpraca miała swoje początki już w marcu. Wtedy informowaliśmy WAS o wspaniałym kontakcie, jaki zawiązał się pomiędzy Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – Partnerem Promocyjnym festiwalu a Spring Breakiem.  Teraz w ramach wspólnego działania, spotkaliśmy się i zarejestrowaliśmy genialny koncert Provinz Posen – efekt współpracy Michałów: Wiraszki i Szturomskiego, Szymona Waliszewskiego oraz wielu innych muzyków.

W poszukiwaniu artystów grających na tradycyjnych instrumentach z epoki przejechali Wielkopolskę, by dotrzeć do ludzi kultywujących brzmienie regionu sprzed stu i więcej lat. Na albumie usłyszymy także Jerzego Mazzolla – jednego z najznakomitszych polskich klarnecistów (był obecny dziś w Kole podczas rejestracji koncertu.) Dagę Gregorowicz (DagaDana, Dobre bo dobre), muzyków Filharmonii Folkloru w Zbąszyniu oraz obecną również dziś Malwina Paszek.

Cudownie było się dziś spotkać. Tylko Was, droga publiczności było nam wszystkim brak. Dlatego czekajcie cierpliwie na 29 grudnia. Wtedy zobaczycie efekt naszej współpracy.

Dokładnie o godzinie 18:00 na naszym FB specjalny koncert online. A to nie koniec niespodzianek. Bądźcie cierpliwi i wsłuchajcie się w niesamowite, elektorniczno-folkowe brzmienie Provinz Posen

A tymczasem zapraszamy do fotogalerii z koncertu”

Fot. Joanna Graszk-Łojewska

źródło:MDK w Kole

Leave a comment