Na podwójnym gazie i na zakazie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dąbiu w sobotę 6 maja br. zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru, którym okazał się 47-letni mieszkaniec gm. Olszówka. Po przeprowadzonym badaniu stanu jego trzeźwości okazało się, że motorowerzysta miał przeszło 1,7 promila alkoholu w organizmie ponadto posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zatrzymania nietrzeźwego motorowerzysty doszło w sobotę po godz. 19:00. Policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu podczas patrolu po gm. Olszówka zauważyli motorowerzystę jadącego „wężykiem”. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli a jego kierowcą okazał się 47-letni mieszkaniec gm. Olszówka. Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że jest on pod wpływem alkoholu co potwierdziło badanie jego stanu trzeźwości. Motorowerzysta miał przeszło 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie powinien poruszać się motorowerem ponieważ był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i miał orzeczony zakaz prowadzenia takich pojazdów.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Wsiadając za kierownicę, przede wszystkim musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU! Rzeczywistość jednak pokazuje, że wielu kierowców nadal lekceważy tę dewizę. Swoim zachowaniem narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

źródło:KPP w Kole

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com