MZWiK w Kole – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej ul. Toruńska i ul.Zakładowa

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole rozpoczął realizację kolejnej ważnej inwestycji dla miasta Koła. W tym tygodniu ruszyła budowa kanalizacji sanitarnej ul. Toruńskiej i Zakładowej. Prace na budowie ruszyły pełną parą. Umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą M.K. Stella Konrad Marek podpisana została w październiku ur. Na realizację tego zadania, zarówno mieszkańcy, jaki i okoliczne zakłady pracy czekały przeszło 40 lat. Budowa Sieci Kanalizacji Sanitarnej w ulicy Zakładowej niezbędna będzie również do funkcjonowania powstającego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla miasta Koła. Zbudowanie ok. 3 – km odcinka sieci wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu, koniecznymi jednak do realizacji przedsięwzięcia. W planach związanych rozbudową kanalizacji są kolejne ulice: Krokusowa i Różana. W przyszłym roku ul. Sienkiewicza. W kolejnych etapach będą to ul. Boguszyniecka i Zamkowa. Zakład ma odprowadzenia kanalizacji do granic naszego miasta. Do systemu przyłączać się będą mogły ościenne miejscowości m.in.: Borki oraz Ruchenna.
Całość zadania opiewa na kwotę ok. 2.830.000 zł brutto. Środki pochodzą z pożyczki z NFOŚiGW, która zostanie częściowo umorzona po osiągnięciu efektu ekologicznego. Zakończenie robót planowane jest na koniec czerwca 2022 r.
W breefingu poświęconym inwestycji uczestniczył Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole – Robert Gajda; Burmistrz Miasta Koła – Krzysztof Witkowski, Wykonawca – Firma M.K. Stella Konrad Marek, a także Dyrektor Ekonomiczno – Finansowy MZWiK w Kole – Krzysztof Bąkowski, Dyrektor Techniczny MZWiK – Mariusz Skurzyński oraz Radny Rady Miejskiej w Kole – Adrian Król.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com